Rybník Přívratský

Zde se nacházíte: Rybářství Litomyšl » Sportovní rybolov » Rybník Přívratský

UPOZORNĚNÍ: RYBNÍK PRÍVRATSKÝ DOLNÍ V LETOŠNÍM ROCE 2018 NEBUDE SLOUŽIT K SPORTOVNÍMU RYBOLOVU. Důvodem je (bez našeho vědomí) provedený záchranný transfer obojživelníků a zákaz ze strany orgánu ochrany přírody rybník vylovit a nasadit obsádkou ke sportovnímu rybolovu. ZA TUTO NEPŘÍJEMNOST SE OMLOUVÁME.

 

Rybník Přívratský dolní má výměru 2,92 ha a nachází se na západní straně obce Malý Přívrat na vodním toku Řetovka asi šest kilometrů jihovýchodně od České Třebové a 10 kilometrů jihozápadně od Litomyšle. Jedná se o spodní rybník v soustavě přívratských rybníků. Je obklopen poli a loukami.

 

Kde rybník najdete:

Cesta od Litomyšle: Z Litomyšle pojedete  po silnici číslo 358 směrem na Českou Třebovou. Za obcí Zhoř odbočíte doleva směrem na Přívrat. Projedete touto obcí a cca po 200 metrech dojedete do obce Malý Přívrat, na jejímž konci naleznete tento rybník.

Cesta od České Třebové: Z České Třebové pojedete po silnici 358 směrem na Litomyšl. Asi po 2 kilometrech odbočíte doprava směrem na Přívrat. Projedete touto obcí a cca po 200 metrech dojedete do obce Malý Přívrat, na jejímž konci naleznete tento rybník.

 

privrat1

privrat2

 

 

 

 

 

 

 

Prodej povolenek k lovu:

Povolenky k lovu na tomto rybníce lze zakoupit v prodejně rybářských potřeb RYBÁŘSTVÍ LITOMYŠL s.r.o. v Litomyšli.

Ceník povolenek k lovu:

Jednodenní

300 Kč

Dvoudenní

x

Týdenní

1 000 Kč

Měsíční

1 500 Kč

Sezónní

2 800 Kč

Děti

polovinu

Informace o rybolovu:

  • chytá se od 1.května do 15.října
  • doba lovu od 5:00 do 22:00 hodin
  • lov nejvýše na dva pruty, každý nejvýše o dvou návazcích s jednoduchými háčky. Pokud se rozhodne lovit dravé ryby (štika, sumec, candát) smí použít pouze jeden prut a to při použití živé nebo mrtvé nástražní rybky, s jednou nástrahou.
  • Lov na třpytku či vláčení mrtvé rybky je povoleno, přičemž se smí lovit   jedním prutem. Další prut nesmí být nastražen ani připraven k lovu. Ostatní způsoby a techniky lovu nelze používat.
  • lovené ryby – amur, candát, kapr, lín, pstruh duhový, sumec, bílá ryba
  • v jednom dnu si oprávněný k lovu může ponechat 1 kus ušlechtilé ryby ( kapr, amur, sumec, candát.) a dále 2 ks pstruha duhového nebo 2ks lína a bílé ryby
  • celkový počet ulovených ušlechtilých ryb na sezónní povolenku je 25 kusů, na měsíční povolenku 10 kusů
  • Lov je zakázán na levém břehu rybníka od elektrického rozvaděče po „bufet - občerstvení“. Zakazuje se vstupovat na označené soukromé pozemky!
  • lov nástražních rybek do čeřínku je zakázán
  • použití loďky je zakázáno

Přívrat

tabulkaprodejna

Nepřehlédněte

Aktuální nabídka ryb na prodejně živých ryb

Druh Cena
Kapr výběr 95 Kč/kg
Kapr I.třída 86 Kč/kg
Pstruh duhový 149 Kč/kg
Pstruh duhový (lososovitý) 165 Kč/kg
Kompletní nabídka...

Aktuality